Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

HIF

HTS Fodboldtræningsstart Efterår 2015

Fodboldtræningsstart efterår 2015, Horne-Tistrup-Sig Boldklub

Hold/årgang Trænings-tidspunkter Træningssted Trænings-start
U15 piger(årg. 2000 + 2001 + 2002) Mandag 17.30-18.45 Aug: HorneSep: SigOkt: Tistrup 10. august
U15 drenge(årg. 2001 +2002) Mandag og onsdag 18.30-20.00 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august
U13 piger(årg. 2003 + 2004 + 2005) Tirsdag og torsdag 17.30-19.00 Aug: HorneSep: SigOkt: Tistrup 11. august
U13 drenge(årg. 2003) Tirsdag og torsdag 18.00-19.30 Aug: TistrupSep: HorneOkt: Sig 11. august
U12 drenge(årg. 2004) Mandag og onsdag 17.15-18.30 Aug: TistrupSep: HorneOkt: Sig 10. august
U11 drenge(årg. 2005) Mandag og torsdag 17.30-19.00 Aug: HorneSep: SigOkt: Tistrup 10. august
U10 drenge(årg. 2006 + 2007) Tirsdag og torsdag 17.15-18.30 Aug: TistrupSep: HorneOkt: Sig 4. august
U10 piger(årg. 2006) Torsdag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 13. august
U9 piger(årg. 2007) Torsdag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 13. august
U8 drenge/piger(årg. 2008) Mandag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august
U7 drenge/piger(årg. 2009) Mandag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august
U6 drenge/piger(årg. 2010) Mandag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august

Træning og Wellness – kun for kvinder 15+

TRÆNING OG WELLNESS – KUN FOR KVINDER 15+ Udendørs træning i Vikingelunden følgende mandage den 4., 1 1 ., 1 8. maj og 8. og 1 5. juni kl. 19.00 til 20.00 Træningen foregår primært udendørs, så påklædning efter vejret. Der skal min. være 10 tilmeldt for at træningen gennemføres. Denne aktivitet tilbyder vi gratis, men man skal være oprettet som medlem for at kunne booke, så kontakt os i løbet af april måned for oprettelse enten i kontortid (se tavle i hallen) eller mail: Lenebrianhansen@qmail.com – llf . 4025 4977 Træningerne skal i lighed med øvrige hold bookes via Sport Solution

Horne Mesterskaber i Badminton 2015

Dette års Horne Mesterskaber i Badminton blev afholdt Søndag d. 8 Marts I Horne Hallen

Der var i alt 16 ungdomspiller i alderen U9-U13 og 5 Herre doubler som deltog i stævnet.


Dette års vindere blev:

U9 single:

1. Lasse Jessen

2. Ditte Damgaard

3. Julie Jørgensen

HM_6
1. Lasse Jessen 2. Ditte Damgaard 3. Julie Jørgensen

U11 double:

1. Lasse Jessen/Elias Poulsen

2. Mads Nissen/Magnus Mortensen

HM_4
1. Lasse Jessen/Elias Poulsen 2. Mads Nissen/Magnus Mortensen

U11 single:

1. Lærke Olesen

2. Elias Poulsen

3. Magnus Mortensen

HM_5
1. Lærke Olesen 2. Elias Poulsen 3. Magnus Mortensen

U13 single:

1. Caroline Nielsen

2. Martin Andersen

3. Natali Symons

HM_3
1. Caroline Nielsen 2. Martin Andersen 3. Natali Symons

Herre double:

1. Jens Hansen/Peter Jeppesen

2. Arne Albertsen/Michael Albertsen

HM_1
1. Jens Hansen/Peter Jeppesen 2. Arne Albertsen/Michael Albertsen

HM_2