Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

HIF

Horne Gymnastik og fitness

Tillykke til de heldige i november

Lars Christensen og Else Jochumsen.

Du kan blive den næste måneds vinder.

Hver gang du træner på hold eller i fitness lægges bon i postkassen i forhallen,

så jo flere gange du træner jo flere chancer

Horne Gymnastik & Fitness Sæson 2015/2016

Horne Gymnastik og fitness!!

Så er vi klar til sæson 2015/2016

Vi vil deltage på torvedagen med en stand, hvor vi kan besvare spørgsmål om de enkelte hold og medlemskaber

Lørdag den 5. sep. kl. 10.00 – 13.00 – afholder vi ”Hvad har Horne at byde på” sammen med øvrige aktører – Se opslag andet steds.

Kontortid: Mandage fra kl. 17.00 til 18.00. Første gang 17. aug.
Hold øje med tavlen eller hjemmesiden ang. evt. ændringer i kontortid

Vi glæder os til at se såvel nye som tidligere gymnastik-, fitness- og spinningdeltagere.

Se beskrivelse af holdene i nedenstående.

Desværre kan vi ikke p.t. tilbyde Zumba.

 

Se i skemaet, hvornår de enkelte hold begynder

 

Man skal være oprettet i Sport Solution, for at man kan booke deltagelse til træninger.

Holdtræningerne udbydes som enkelthold eller kan købes i en ”pakke”, hvor også træning i

fitnessredskaber indgår.

Børneholdene bliver selvfølgelig udbudt enkeltvis.

Vi tilbyder selvfølgelig stadig gennemgang af hvordan maskinerne bruges og at man kan få

lagt et program.

Fra 1. september opstiller vi en boks i fitnesslokalet, hvor fremmøde-boner kan puttes i

efter brug. Vi vil så hver måned trække lod om en måneds gratis træning eller andre

præmier.

Evt. spørgsmål kan rettes til:

Berit Gram 2122 6801

Hanne Burkarl 2094 0469

Trine Gram 5127 5798

Lene Jensen 4025 4977

Eller mail Lenebrianhansen@gmail.com

 

Mere info kommer snarest

HTS Fodboldtræningsstart Efterår 2015

Fodboldtræningsstart efterår 2015, Horne-Tistrup-Sig Boldklub

Hold/årgang Trænings-tidspunkter Træningssted Trænings-start
U15 piger(årg. 2000 + 2001 + 2002) Mandag 17.30-18.45 Aug: HorneSep: SigOkt: Tistrup 10. august
U15 drenge(årg. 2001 +2002) Mandag og onsdag 18.30-20.00 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august
U13 piger(årg. 2003 + 2004 + 2005) Tirsdag og torsdag 17.30-19.00 Aug: HorneSep: SigOkt: Tistrup 11. august
U13 drenge(årg. 2003) Tirsdag og torsdag 18.00-19.30 Aug: TistrupSep: HorneOkt: Sig 11. august
U12 drenge(årg. 2004) Mandag og onsdag 17.15-18.30 Aug: TistrupSep: HorneOkt: Sig 10. august
U11 drenge(årg. 2005) Mandag og torsdag 17.30-19.00 Aug: HorneSep: SigOkt: Tistrup 10. august
U10 drenge(årg. 2006 + 2007) Tirsdag og torsdag 17.15-18.30 Aug: TistrupSep: HorneOkt: Sig 4. august
U10 piger(årg. 2006) Torsdag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 13. august
U9 piger(årg. 2007) Torsdag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 13. august
U8 drenge/piger(årg. 2008) Mandag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august
U7 drenge/piger(årg. 2009) Mandag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august
U6 drenge/piger(årg. 2010) Mandag 17.30-18.30 Aug: SigSep: TistrupOkt: Horne 10. august

Træning og Wellness – kun for kvinder 15+

TRÆNING OG WELLNESS – KUN FOR KVINDER 15+ Udendørs træning i Vikingelunden følgende mandage den 4., 1 1 ., 1 8. maj og 8. og 1 5. juni kl. 19.00 til 20.00 Træningen foregår primært udendørs, så påklædning efter vejret. Der skal min. være 10 tilmeldt for at træningen gennemføres. Denne aktivitet tilbyder vi gratis, men man skal være oprettet som medlem for at kunne booke, så kontakt os i løbet af april måned for oprettelse enten i kontortid (se tavle i hallen) eller mail: Lenebrianhansen@qmail.com – llf . 4025 4977 Træningerne skal i lighed med øvrige hold bookes via Sport Solution

Horne Mesterskaber i Badminton 2015

Dette års Horne Mesterskaber i Badminton blev afholdt Søndag d. 8 Marts I Horne Hallen

Der var i alt 16 ungdomspiller i alderen U9-U13 og 5 Herre doubler som deltog i stævnet.


Dette års vindere blev:

U9 single:

1. Lasse Jessen

2. Ditte Damgaard

3. Julie Jørgensen

HM_6
1. Lasse Jessen 2. Ditte Damgaard 3. Julie Jørgensen

U11 double:

1. Lasse Jessen/Elias Poulsen

2. Mads Nissen/Magnus Mortensen

HM_4
1. Lasse Jessen/Elias Poulsen 2. Mads Nissen/Magnus Mortensen

U11 single:

1. Lærke Olesen

2. Elias Poulsen

3. Magnus Mortensen

HM_5
1. Lærke Olesen 2. Elias Poulsen 3. Magnus Mortensen

U13 single:

1. Caroline Nielsen

2. Martin Andersen

3. Natali Symons

HM_3
1. Caroline Nielsen 2. Martin Andersen 3. Natali Symons

Herre double:

1. Jens Hansen/Peter Jeppesen

2. Arne Albertsen/Michael Albertsen

HM_1
1. Jens Hansen/Peter Jeppesen 2. Arne Albertsen/Michael Albertsen

HM_2